MVDr. Dobroslava Štroncerová

Veterinárna starostlivosť je zameraná na komplexnú liečbu malých zvierat, najmä psov a mačiek.

Objednanie

Pokiaľ má Vaše zvieratko problém, alebo je viditeľne choré, môžete zavolať a dohodnúť si návštevu v našom centre na konkrétny čas.
Záleží len na Vás, ako Vám to vyhovuje, aby to neobmedzovalo Váš ďalší časový harmonogram.

Preventívna medicína

Našou filozofiou je chorobám podľa možností predchádzať. V našom centre nemáme jediný protokol prevencie aplikovaný pre všetkých pacientov. Plán celoživotnej podpory zdravia prispôsobujeme požiadavkám konkrétneho jedinca, jeho životnému štádiu.
Pre šteniatka a mačiatka je dôležité, aby na vašu spoločnú cestu vykročili tou správnou packou. Pri prvej návšteve u nás absolvujú klinické vyšetrenie „od nosa až po koniec chvosta“, vypracujeme plán ďalších preventívnych kontrol zdravotného stavu, poradíme so stravou, fyz. aktivitou, prevenciou proti parazitom, vakcinačným programom.
Nami odporúčaná liečba a preventívne kontroly udržia Vašich spoločníkov zdravých a šťastných tak dlho, ako je to možné.

Vakcinácie

Vakcinačný protokol je vedený na individuálnej báze, ovplyvnený klinickým vyšetrením a životným štýlom Vás a Vášho zvieratka

Ochrana pred parazitmi

Snažíme sa o 100% spoluprácu majiteľa v prevencii pred vonkajšími a vnútornými parazitmi. Psy a mačky musia byť chránené celoročne, aby sa nenarušila kvalita ich života a taktiež ,aby sa znížilo riziko ochorení  prenosných zo zvierat na ľudí.

Interná medicína

V rámci jednotlivých okruhov internej medicíny a používaním celostného prístupu k diagnostike a liečbe ochorení ponúkame najlepšiu možnú veterinárnu starostlivosť o našich pacientov v centre, resp. referovaním na špecializované pracoviská. Zameriavame sa hlavne na diagnostiku a liečbu ochorení tráviaceho, močového, dýchacieho, kardiovaskulárneho a endokrinného systému.

Neurológia

Vykonávame komplexné vyšetrenie porúch centrálneho nervového systému, periférnych nervov a nervovosvalových ochorení.
Ak u svojho psíka či mačičky spozorujete prejavy ako: záchvaty, tras, atrofia svalov, slabosť, slepotu, hluchotu, problémy s rovnováhou a koordináciou končatín, bolestivosť krku a chrbta a traumatické stavy hlavy a chrbtice, mali by byť vyšetrení neurologicky. Mnoho týchto situácií môže byť riešených konzervatívne alebo chirurgicky.
Pri diagnostike Vám zabezpečíme aj pokročilé vyšetrovacie metódy, ako sú myelografia, diagnostika cerebrospinálneho moku, magnetická rezonancia…

Dermatológia

Primárne a sekundárne ochorenia kože Vašich zvieratiek sú často dôvodom pre návštevu nášho centra. Pre určenie prvotnej príčiny ochorenia a jeho najoptimálnejšie zvládnutie z krátkodobého a hlavne dlhodobého hľadiska je potrebná úzka súčinnosť veterinárneho lekára a majiteľa zvieratka.

Oftalmológia

Diagnostika a konzervatívna liečba očných chorôb.

Chirurgia

Vykonávame chirurgické ošetrenie mäkkých tkanív. Zložité operačné zákroky vykonávame v spolupráci s odborným tímom veterinárnej nemocnice Dúbrava v Prešove.

Dietológia

Výživa a telesná kondícia sú dôležitou súčasťou zdravia Vášho zvieracieho miláčika.
Vykonávame špeciálne konzultácie ohľadom problematiky hmotnosti a kondície zvierat. Navrhujeme špeciálne programy , berúce do úvahy zdravotný stav pacienta. Vieme Vám poradiť vyhovujúcu stravu vzhľadom k veku, plemenu, predispozíciám a aktuálnemu zdravotnému stavu Vášho zvieratka. Diagnostikujeme a liečime poruchy výživy, potravinovú intoleranciu a alergie na jednotlivé zložky potravy.

Behaviorálna medicína

Mnoho majiteľov zažíva často so svojim domácim miláčikom situácie, ktoré vedú k neočakávanému a hlavne nechcenému správaniu. Takéto problémové správanie môže byť zamenené za normálne a nevenuje sa mu dostatočná pozornosť.  Po vylúčení zdravotných abnormalít môžeme začať pracovať s Vami, ako majiteľmi v osvojovaní  si vysoko individuálnych metód, ktoré pomáhajú odstrániť nežiaduce správanie.

Dentálna hygiena

Tak ako Vy, aj Vaše zviera potrebuje pravidelné kontroly zubov a ďasien, čo je kľúčom k prevencii ochorení ústnej dutiny a iných orgánových systémov.
Naše profesionálne čistenie zubov zahŕňa odstránenie zubného kameňa ,leštenie zubnej skloviny a v prípade potreby aj extrakciu zubov. Všetko zabezpečujeme v celkovej anestézii.
Špecialitou nášho centra je možné vykonanie zákl. dentálnej hygieny bez uvedenia do celkovej anestézie. Tento postup je možný po predchádzajúcej konzultácii a zhodnotení rizík a výhod pre pacienta a personál.
Vykonávame vzdelávame majiteľov ohľadom domácej starostlivosti o zuby a ústnu dutinu zvieratka.

Aplikácia mikročipu a pet pasy

Je dôležité si uvedomiť, že aplikácia mikročipu je úkonom pre zvýšenie bezpečnosti Vášho zvieratka. Zabezpečí jeho jednoduchší  návrat domov v prípade zatúlania sa  alebo krádeže. Pre vycestovanie do zahraničia musí zvieratko sprevádzať aj pet pas, ktorý Vám vyhotovíme a zaregistrujeme na počkanie.

Diagnostické vyšetrenie

Hematologické a biochemické vyšetrenie krvi, vyšetrenie moču a cytologické vyšetrenie pre našich pacientov vykonávame na počkanie v našej ambulancii. Taktiež Vám u nás na počkanie vyšetríme krv Vášho psa alebo mačky hormonálne (funkcia štítnej žľazy, progesterón, kortizol, CPSE)
Screeningové testy na infekčné choroby a vyšetrenie kožných zoškrabov vykonávame priamo v ambulancii.
Ďalším diagnostickým vyšetrením je ultrasonografické vyšetrenie, elektrokardiografické vyšetrenie a meranie krvného tlaku.
RTG diagnostiku vykonávame v spolupráci s odborným tímom veterinárnej nemocnice Dúbrava.
MRI diagnostiku vykonávame v spolupráci s MVDr. Viktorom Palušom, diplomate EVCN, MRCVS

Lekáreň

Sme in-house lekáreň, čo umožňuje väčšine pacientov odchádzať z centra s liekmi a začať liečbu okamžite.
Pokiaľ ste našim klientom, potrebné doplnenie liekov si môžete objednať telefonicky a jednoducho si ich potom iba vyzdvihnúť.

Pohotovosť

Akútne, život ohrozujúce stavy domácich miláčikov sú pre Vás ako majiteľov vysoko stresujúce. Chceme Vás uistiť, že sme pripravení poskytnúť neodkladnú zdravotnú starostlivosť počas našich ordinačných hodín.
Pokiaľ je Vaše zvieratko v akútnom stave, prosím telefonicky oznámte príchod, aj keď ste už na ceste, aby sme sa vedeli pripraviť na jeho príjem.
Pohotovostné prípady mimo našich ordinačných hodín prijímajú po telefonickom dohovore v nasledujúcom zariadení: Veterinárna nemocnica Dúbrava, č.t. 051/ 77 15 039

Konzultácie

Ak máte otázky, radi Vám ich zodpovieme. Existuje nespočetné množstvo informačných zdrojov, ale niektoré z nich sú rozhodne lepšie ako ostatné. Veríme vo vzdelávanie našich klientov, pretože keď budú poznať dôvody našich odporúčaní, budú viac naklonení nasledovať ich.
Naše veterinárne centrum je zdrojom spoľahlivých a presných informácií.

Hospitalizácia

Zabezpečujeme špeciálnu starostlivosť pokiaľ Vaše zvieratko potrebuje hospitalizáciu za účelom liečby, diagnostiky, pooperačných stavov… Pacienti sú kontinuálne sledovaní 24 hodín.

Otváracie hodiny

Pondelok – piatok
telefonické a osobné objednávky v čase:
10:00 hod. – 11:30 hod.
15:00 hod. – 17:30 hod.

Sobota, nedeľa a sviatky zatvorené

Pohotovostné prípady mimo ordinačných hodín prijímajú po telefonickom dohovore v nasledujúcom zariadení:
Veterinárna nemocnica Dúbrava, Prešov, č.t. 051/ 77 15 039

Fotogaléria